Профілактична чистка бойлера повинна проводитися не рідше ніж раз на рік, в разі активної експлуатації пристрою. Якщо якість води в магістралі вкрай погане, слід уже через півроку провести чистку, що б наочно побачити ступінь забруднення відповідних елементів водонагрівача. Магнієвий анод обов’язково потрібно міняти в разі його руйнування, так як при відсутності анода, його роботу неминуче «бере» на себе нагрівальна частина тена, що призводить до значного прискорення її руйнування в процесі експлуатації.

Чому чистка бойлера і основного нагрівального елементу тена повинна проводитися регулярно? Навіть якщо в магістралі, до якої підключений бойлер вода м’яка, і наліт на тені утворюється незначний, сам наліт збільшує витрати енергії на нагрів води. Фактично наліт є ізоляційним поверхневим шаром. Більш того, перешкоджаючи розігріву води, одночасно, наліт сприяє перегріву нагрівального елементу тена, що призводить до більш раннього виходу його з ладу.

Явною ознакою появи накипу на тені є шум, шипіння або посвист що лунає з водонагрівача. Значно економніше проводити регулярні профілактичні чистки і огляд елементів водонагрівача, ніж в разі відсутності належного моніторингу працездатності водонагрівача, проводити заміну відповідних елементів або всього пристрою.

Чистка бойлера неминуче пов’язана з чищенням тена. Водонагрівач повинен бути попередньо вимкнений і з нього необхідно злити воду. Для того, що б отримати тен з потрібно зняти кришку бойлера і викрутити тен. Чистка тена проводиться шляхом видалення великих шматків накипу металевими предметами, сталевий щіткою або хімічними реактивами (лимонна, оцетова кислота). Механічно видаляти накип слід вкрай акуратно і уникати, при цьому, пошкодження металевої поверхні нагрівального елементу. До опускання тена в розчин теплої води з лимонною або оцетовою кислотою, найбільші шматки накипу повинні бути видалені з поверхні. Для прискорення процесу необхідно проводити оновлення розчину або періодично його збовтувати.

Тен вважається повністю очищеним, якщо на поверхні нагрівального елементу відсутні частинки накипу. Відпрацьованим розчином можна прочистити і промити бак бойлера, попередньо додавши деяку кількість застосовуваної кислоти і гарячої води. Ємність промивається і чиститься, коли водонагрівач відкручені і поставлений «догори ногами». В процесі необхідно періодично збовтувати вміст бака. Дану процедуру бажано провести двічі. Очищення бака водонагрівача- необхідний захід, так як деструктивний вміст бака, у вигляді дрібних частинок накипу, неминуче і швидко осяде на новому встановленому тені.

Після очищення слід вкрутити тен назад в бойлер. Відкручувати гайки на тені можна в довільному порядку, але, при монтажі тена в водонагрівач, слід виробляти цю дію «хрест на хрест», щоб уникнути викривлення фланця. Перед установкою нового тена або почищеного старого, бажано промити бак для води. Обов’язково застосовуйте нові прокладки, а не старі, які можуть здатися цілком робочими, за винятком силіконових, які більш довговічні.

Чистка запобіжного клапана проводиться раз на місяць, шляхом пропускання близько літра води через нього, для усунення сильного засмічення вироба. Якщо ви вирішили скористатися послугами професіоналів досить здійснити виклик сантехніка Київ, що можна зробити в телефонному режимі або за допомогою програми Viber на головній сторінці сайту.