Коли найчастіше потрібна установка бойлера (електричний водонагрівач накопичувального типу)? Більшість киян знайомі з практикою відключення гарячої води в літній період для профілактичних робіт. Після установки бойлера у вас з’явиться постійне родовисько гарячої води (при обов’язкової наявності холодної).

Для початку потрібно розмітити, використовуючи рівень місце кріплення до стіни. Обов’язково залиште не менше 10 сантов люфту від стелі до верхньої частини водонагрівача. Це дозволить з максимальною зручністю та вірою в завтрашній день, підвісити бойлер.

За допомогою кронштейнів, що йдуть в комплекті з пристроєм, монтуємо бойлер на вибране, з повною відповідальністю місце. Для подальшої зручності опису проблематики, необхідно вказати назву та показати основне призначення деяких елементів пристрою і системи в цілому. Короче, принцип роботи електричного водонагрівача накопичувального типу описаний нижче. Якщо ви бажаєте звернутися до професіоналів, скористайтеся послугою — виклик сантехніка Київ. Це можна робити через головну сторінку сайту і за допомогою телефону, програми Viber, Telegram, використовуючи ваші навички спілкування.

У робочу ємність бойлера надходить вода з труби холодного водопостачання, проходячи через патрубок, запобіжний клапан і систему швидко-з’єднань з накидними гайками. В залежності від уподобань монтажника кількість швидко-з’єднань варіюється. У робочій ємності вода нагрівається до потрібної температури. Елемент електричного водонагрівача, який здійснює нагрів води, називається -тен. Потужність тена зазвичай варіюється від 1,5 до 2,5 кВт. Оскільки в межах цих потужностей працюють домашні праски та чайники, більшу частину водонагрівачів спокійно можна підключать до домашньої електромережі 220 В. Температуру води контролює терморегулятор.

Що б установка бойлера здійснилася, необхідно дві магістралі, з холодною і гарячою водою, які підключені підведенням труб до змішувача. Бойлер приєднується до системи в тій частині підводки, на яку можна успішно перекривати магістральну воду в систему з встановленим бойлером. Якщо тиск в стояку може перевищувати 6 атмосфер, то в систему подачі води для нагрівання додається редуктор — регулятор тиску.

При покупці бойлера в комплекті завжди є запобіжний клапан. Запобіжний клапан монтується на патрубок підключення холодної води до бойлера. Його призначенням є захист бойлера від надлишкового тиску і замикання води в баку під час відсутності тиску води в стояку. Якщо в магістралі буде підвищений тиск або станеться перегрів водонагрівача, запобіжний клапан здійснить скидання надлишкової кількості води. Вкрай бажаним явищем, під час установки, є заміна запобіжного клапана на зворотний клапан, який працює як ніпель і не може в принципі зробити скидання надлишкового тиску в бойлері. Якщо надлишковий тиск усередині робочої ємності не буде скидатися, може статися значна деформація бака, видавлювання гумової прокладки або порушення антикорозійного покриття окремих частин водонагрівача. В окремих ситуаціях може порушитися герметичність ємності.

В особливо запущених випадках установка бойлера в Києві проводиться без монтажу запобіжного клапана, виходячи з міркувань відсутності високого тиску в магістралі. При цьому, не враховується те, що при нагріванні води в робочому обсязі створюється власне, внутрішній тиск. При відсутності тиску в магістралі, без запобіжного клапана, вода з водонагрівача витече в магістраль і спустошить бак від води. Тен — елемент, який відповідає за підігрів води, розрахований працювати повністю зануреним у воду. Тому, в такій ситуації цілком зазвичай і очікувано тен перегорає.

Якщо монтаж бойлера здійснюється правильно, з урахуванням усіх перерахованих вище нюансів, можна розраховувати на тривалу і коректну роботу водонагрівача протягом гарантованого терміну експлуатації пристрою та без танців з бубнами. При постійному використанні водонагрівача потрібно щорічна профілактична чистка бойлера, за допомогою фахівців які знають що таке є установка бойлера. Якщо сталася поломка пристрою необхідно виконати ремонт бойлера.