Один з найбільш частих запитів користувачів пов’язаних з сантехнічними роботами це установка змішувача. Дійсно, змішувачі, на відміну від водонагрівачів, є практично у кожного киянина. Більш того, багато господарів цілком здатні самі впоратися з цією операцією. Тим, хто вирішив довіритися професіоналам, досить зробити виклик сантехніка Київ. Незалежно від того, хто буде монтувати виріб, головне питання завжди полягає в правильному виборі відповідного змішувача.

Як же класифікувати змішувачі? Часто поділяють змішувачі по області застосування: кухонні і для ванної кімнати. Другу категорію можна ділити на двовентильні змішувачі, термостатичні і безконтактні. Однак, для зручності, досить виділити два типи виробів: одноважільні, двовентильні. Ці дві групи найбільш популярні і інтуїтивно зрозумілі більшості користувачів. Відрізняються, як зовнішнім виглядом, так і принципом роботи.

Перед початком установки обов’язково перекрийте труби подачі гарячої та холодної води. Для того, що б переконатися в якості вироба, зберіть змішувач без застосування прокладок, переконайтеся, що всі потрібні деталі є в комплекті поставки.

Якщо необхідна заміна ексцентриків при установці змішувача, потрібно визначитися з типом ущільнювача для різьбових сантехнічних з’єднань. Основні типи ущільнювачів: льон (зазвичай у поєднанні з пастою), сантехнічна нитка, фум стрічка і анаеробний клей. Варто зауважити, що всі перераховані вище ущільнювачі однаково надійні при правильному монтажі.

У недавні часи льон застосовувався з суриком, олійною фарбою (можно трохи, без фанатизму, поплювати на льон). На даний момент сантехніки і просунуті користувачі, застосовують льон разом зі спеціальною ущільнювальною пастою. Ефект від пасти полягає в тому, що вона запобігає процесам гниття і, якщо можна так висловитися, підсихання льону. Додатковим позитивним ефектом застосування ущільнювальної пасти в поєднанні з льоном є можливість юстирувати (юстирування — сукупність операцій з вирівнювання конструкцій і конструктивних елементів) з’єднання до 45 градусів не втрачаючи герметичності з’єднання. Льон дешевий. При певній вправності можна мотати на будь-які діаметри труб. Льон не любить пластикові і дрібні різьблення. Безумовно, що установка змішувача може бути виконана із застосуванням даного ущільнювача.

Фум-стрічка більш сучасний вибір ущільнювача для різьбових сантехнічних з’єднань. Фум стрічка здатна створювати міцні з’єднання з пластиком і, при правильному підборі стрічки, добре працює з дрібними різьбами і тонкостінними фітингами, в тому числі. При нанесенні фум стрічки на різьблення, слід створювати постійне, істотне натягування стрічки. Даний прийом дозволяє «втопити» стрічку в різьбу. Таким чином, покривши фум-стрічкою всю поверхню різьблення, ущільнивши намотаний шар легким рухом великого і вказівного пальця, можна приступати до подальшого скручування з’єднання. Однак, у фум стрічки відсутня можливість юстування при зворотному повороті, під час скручування. Обрана вами фум стрічка повинна тягнутися при розтягуванні, а не рватися. Не рекомендується до використання для ущільнення великих діаметрів труб.

Ущільнювальна нитка дозволяє юстирувати з’єднання до 180 градусів, якщо вірити виробникам. Дана особливість помітно полегшує збірку складних сантехнічних конструкцій. Можна намотувати на морозі, спеці і навіть на брудну і мокру різьбу. Як і фум стрічка, нитка впевнено дорожче, ніж льон з ущільнювальною пастою.

Анаеробний герметик найдорожчий ущільнювач. Наноситься на знежирену і чисту від сторонніх предметів різьблення. Досить часто можна робити монтаж вручну, без застосування ключів. Найчастіше застосовується для складання багатоелементних сантехнічних систем, так як суттєво прискорює процес складання та монтажу систем.

Після того як стався, монтаж ексцентриків і установка змішувача включите крани подачі гарячої та холодної води. Переконайтеся в герметичності всіх з’єднань.