Установка радіаторів опалення відбувається після вибору відповідного для вас типу радіатора і визначення відповідного місця для установки. Всі сучасні радіатори бажано доукомплектовувати відводом повітря. Оскільки всі типи радіаторів працюють практично однаково, рекомендуємо вибрати той, який візуально вам найбільше сподобався. Звичайно, існують деякі обмеження щодо застосування в квартирі, багатоповерховому будинку або котеджі, загальний принцип вибору радіаторів від цього не змінюється.

Спочатку слід розділити радіатори на дві характерні групи: секційні і монолітні. До секційним відносяться біметалеві, алюмінієві і чавунні. До монолітним відносяться: радіатори сталеві панельні, трубчасті; конвектори мідні або мідно-алюмінієві. У даній статті ми будемо говорити про роботу і установці сталевих панельних і секційних радіаторів. Вищевказані види радіаторів найбільш популярні на ринку. Для екзотичних типів виробів ми надамо матеріал в окремій статті з відповідним заголовком. Для більшості жителів міста Київ установка сталевих панельних радіаторів є оптимальним рішенням, але, для початку розглянемо інші технології.

Біметалічні і алюмінієві радіатори виглядають, в загальних рисах, схоже. Тепловіддача відносно однакова. В назві: «біметалічні радіатори», приставка бі має на увазі наявність двох металів. Сталевий сердечник радіатора ізольований від зовнішнього середовища алюмінієвою конструкцією. Труба, що з’єднує верхній і нижній колектор, також виконана зі сталі. У алюмінієвого радіатора дана трубка представлена ​​широким колектором овального перетину. Сталевий сердечник біметалевих радіаторів дозволяє тримати більший тиск, ніж повністю алюмінієвий аналог. Робочий тиск в сучасних і не сучасних висотних будівлях не перевищує 10 атмосфер, що додає нам обмеження по установці для радіаторів низького тиску, щодо будинків з системою стояка. Але, для заміського ділянки або котеджу, установка алюмінієвих радіаторів цілком розумний вибір. При покупці радіаторів для стояка в багатоквартирному будинку, звертайтесь до свого постачальника: а чи тримає виріб робочий тиск радіатора не менше ніж 12 атмосфер? Якщо так, то сміливо вибирайте з усіх запропонованих варіантів.
Секційні чавунні радіатори досить специфічне задоволення — виглядають відносно красиво, розраховані на не високе тиск. Найнадійніший тип виробів, при правильному підході. Чавуну (чавун) має високу корозійну стійкість. Характерний недолік полягає в тому, що більшість наявних виробників вміють лити чавун, але не змогли зробити надійні прокладки. Тому, перед тим як робити монтаж, бажано перебрати різні міжсекційні прокладки. Якщо у вас є багато вільного часу, і ви не хочете замовляти майстра установка чавунних радіаторів для котеджа в Києві, цілком прийнятний вибір.

Установка сталевих панельних радіаторів найбільш оптимальний, бюджетний вибір, проте вони не підходять для висотних будівель із стояковий системою опалення, так як робочий тиск 6 атмосфер. Чотири з’єднання на радіатор: Маєвський, заглушка, два входи для прямої подачі води і обратки. Легше підбираються по потужності для різних типів приміщень, за рахунок моделей, що випускаються з більшою висотою і довжиною до п’яти метрів, що для чугуніевих радіаторів недосяжний показник. Більш того, ми можемо нарощувати товщину сталевих панельних радіаторів, що дає можливість впевнено розміщувати опалювальне обладнання для складних опалювальних систем з різними типами і розмірами приміщень з робочим тиском до 6 атмосфер. Точну ціну ви можете дізнатися зробивши виклик сантехніка Київ.