Установка унітазу практично завжди відбувається в підготовленому забудовниками місці, в якому можна підключитися до всіх потрібних комунікацій, що відразу позбавляє нас від проблеми вибору приміщення для установки. Тому спочатку потрібно вибрати відповідний унітаз для установки. Унітази можуть бути підлоговими, приставними і підвісними. Прибирання приміщення обладнаного підвісною унітазом значно спрощується, так як більша частина вироби знаходиться в коробі і не вимагає постійної чистки. Однак, монтаж підвісного унітазу більш трудомісткий і складний, тому, найчастіше проводиться професіоналами. Для того, що б замовити установку унітазу досить здійснити виклик сантехніка Київ. Системи зливу води (випуск) бувають горизонтальні, косі і вертикальні. Від системи зливу не залежить якість і зручність використання вироби, виходячи з цього, основним критерієм вибору буде схема каналізації в вашому приміщенні.

Ціна установки унітазу залежить від складності робіт і стартує від 350 грн

Найбільш частим матеріалом, з якого виробляють унітази, є фаянс покритий глазур’ю. Фаянсові унітази популярні, цілком доступні за ціною, прості у використанні і досить довговічні під час застосування. Покриття дозволяє уникнути вбирання води фаянсом, так як не покритий захисним шаром матеріал досить добре піддається даному деструктивному впливу води.

Порцелянові унітази, як і фаянсові, бажані з білої глини але, з додаванням кварцу і польового шпату. Зазначені добавки роблять більш стійким до зовнішніх деструктивних дій, значно стійкіше до механічного впливу, відповідно більш довговічним і не вибагливим до умов застосування. Оскільки фарфорові та фаянсові унітази часто покриваються ідентичними покриттями, візуально вироби відрізнити вкрай важко. Однак головний мінус фарфорових унітазів їх ціна, тому вони поступаються за популярністю своїм фаянсовим аналогам.

Унітази можуть виробляти з нержавійки, різних видів скла, пластику, штучного і натурального каменю (в окремих, особливих випадках трапляються дерев’яні конструкції). Однак фарфорові та фаянсові вироби зустрічаються істотно частіше інших типів унітазів.

Чаші унітазів за формою поділяються на тарілчасті, козирькові і воронкоподібні. Саме від цієї градації залежить, наскільки якісно буде виконуватися слив, після застосування унітазу по безпосередньому його призначенню.

Тарілчаста форма чаші має властивість позбавляти від бризок під час застосування, але за це доведеться платити більше частим миттям поверхні і зайвими неприємними запахами. Воронкоподібні унітази самі гігієнічні і найбільш ефективно дозволяють позбутися від продуктів життєдіяльності і зайвих запахів. Для тих, кому бризки під час застосування виробу заважають найбільше, бажано зупинитися на тарільчатій ​​формі чаші, так як саме воронкообразная форма найбільш результативно забризкує п’яту точку користувача. Козирькові чаші унітазу по функціоналу є шось середнє з двох перерахованих вище типів чаш, при цьому поєднуючи їх переваги та недоліки. Система зливу буває горизонтальна і кругова.

Бачки для унітазів бувають підвісні, стельові та вбудовуються. Підвісні найбільш часто зустрічаються. Стельові за рахунок розгону води під час зливу значно ефективніше видаляють непотрібні залишки діяльності користувача в процесі застосування виробу. Вбудовувані бачки, по суті, є інсталяцією.

Арматура для зливу буває штоковой (витяжної) і кнопковою. Найбільшого поширення все частіше отримує кнопкова арматура (двокнопочні), а штокова зустрічається все рідше і рідше. Сидіння бувають жорсткими і м’якими. Надалі ми доповнимо зміст даної статті.